Rektörün Mesajı

Sevgili Öğrenciler! 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak hedeflerinizi, umutlarınızı çok önemsiyoruz. "KMÜ-Umutlar Akademisi" projesi ile okumayı istediğiniz bölümlere, umutlarınıza öncülük etmek istedik. Sizler ülkemizin ve insanlığın yüksek ümitlerle bel bağladığı geleceğini oluşturacaksınız! Bizler sizlere güveniyor geleceğiniz ile heyecanlanıyoruz. Övünç kaynağı tüm çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum... 

Rektör 
Prof. Dr. Namık AK

Bilgiler

✔ KMÜ-Umutlar Akademisi projesine sadece 12. sınıf öğrenciler katılım gösterebilir. 
✔ E-devlet üzerinden alınan öğrenci belgesini sisteme yüklemek zorunludur. 
✔ Her öğrenci bir bölüm ve bir derse başvurabilir. Projeye katılım gösteren öğrenciler, ikinci başvurusunu gerçekleştiremezler.
✔ Öğrenciler derse katılım göstermeden önce "başvuru görüntüle" kısmından T.C. kimlik numarası ve e posta adresine gönderilen anahtar kelime ile başvurusunu güncelleyebilir.
✔ Her ders için sadece 3 lise öğrencisi kabul edilecektir. Derse katılan öğrenciler bir sonraki hafta derse katılamazlar. Proje tek tarih, tek saat, tek ders için geçerlidir. Sürekli değildir. 
✔ Başvuru yapan her öğrenciye başvuru sırasına göre "Davet Belgesi" gönderilecektir. İlk başvuru yapanlar, son başvuru yapanlara göre daha önce derslere katılım gösterebilir. Bu nedenle başvuru yapılan dersin sayacı dikkate alınmalıdır. İlgili derse başvuru fazla ise başka bir derse başvurulması önerilir.
✔ Kendisine tarih, saat ve yer yazılı "Davet Belgesi" gönderilen öğrenciler, "Davet Belgesi" çıktısını alarak o tarih ve saatte derse katılabilirler. 
✔ Derse katılım gösteren öğrenciler, ders sonunda derse katıldığı kurumun sekreterine uğrayarak "Katılım Belgesi" talep edebilirler. "Katılım Belgesi" öğrencilerin sisteme kayıt etmiş olduğu e-posta adresine gönderilecektir.
✔ Öğrencilerin katılımcısı olduğu derse gelmek kendi sorumluluğundadır.